טיפולי שורש
 
 
 
  טיפולי שורש: הבסיס לשיקום הפה
 
טיפול שורש הוא התהליך שבו רופא השיניים (מומחה לטיפולי שורש) מסלק את תכולת מוך השן שהזדהמה בחיידקים, מעצב ומנקה את החלל הזה באופן מיטבי.  בסיום טיפול השורש מערכת תעלות השורש מלאות בסתימת שורש קבועה.
 
מטרת הטיפול הינו שמירה על השן לטווח ארוך ללא זהום בתוכו.
 
טיפול שורש טוב הינו הבסיס לכל תהליך שיקום הפה. כשלון של טיפול השורש אלול לגרום לזיהומים חוזרים, אובדן שיניים  וכשלון של עבודת השיקום.
 
  חידוש טיפול שורש כושל
 
חידוש טיפול שורש הינו ביצוע מחדש של טיפול שורש כושל.
 
כשטיפול שורש נכשל נוצר מצב זיהומי מתמשך שיכול להיות מלווה התפרצויות של כאבים ונפיחויות. מצבים אלו מטופלים אנטיביוטית, לעיתים כרוגית ויתכן צורך בטיפול באשפוז.
 
חשוב לאבחן כשלון של טיפולי שורש טרם ההתפרצויות הללו. לשם כך יש צורך בבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים שיכלול צילומי רנטגן.
 
הטיפול המועדף בטיפול שורש כושל הינו חידוש טיפול השורש. זה הינו התהליך בו מסולקת סתימת השורש הישנה והכושלת מהשן, ותעלות השורש מנוקות מהזיהום החיידקי. מערכת תעלות השרש עוברת ניקוי יסודי ובסופו של התהליך לשן סתימת שרש קבועה. שן זו מוכן לשיקום קבוע חדש לאחר תקופת מעקב קצרה
 
 
  כירורגיה פריאפיקאלית – אפיסקטומי
 
אפיסקטומי הינו אחד הטיפולים האפשריים לטיפול בטיפול שורש כושל.
 
כשטיפול שורש נכשל נוצר מצב זיהומי מתמשך שיכול להיות מלווה התפרצויות של כאבים ונפיחויות. מצבים אלו מטופלים אנטיביוטית, לעיתים כירורגית ויתכן צורך בטיפול באשפוז.
 
חשוב לאבחן כשלון של טיפולי שורש טרם ההתפרצויות הללו. לשם כך יש צורך בבדיקה תקופתית אצל רופא השיניים שיכלול צילומי רנטגן.
 
אחד הטיפולים בטיפול שורש כושל הינו אפיסקטומי: זה הליך כירורגי זעיר (כירורגיה אנדודונטלית) בה מתבצע קיטום קצה השורש, ניקוי סתימת השורש מחלקו התחתון וסילוק הדלקת . סיום הטיפול  בסתימת קצה השורש. לכירורגיה האנדודונטלית המודרנית אחוזי הצלחה גבוהים בהשוואה לטכניקה המיושנת בזכות השימוש במיקרוסקופ הדנטלי שמשפר את תהליך האבחנה והטיפול .
 
האפיסקטומי מתבצעת על ידי ד"ר לוין, מומחית לטיפולי שורש, יחד עם ד"ר קריינר, המומחה לכירורגיה של הפה והלסתות,  תוך כדי שימוש במיקרוסקופ הטיפולי ויתר המיכשור המודרני היעודי למטרה זאת. וזאת על מנת להסיג את התוצאות הטובות ביותר.
 
 
 
נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת!
מלאו פרטים וניצור קשר בהקדם: